sobota, 13 stycznia 2018

The Island Game - an all-purpose game, czyli uniwersalna gra do powtórek

The Island Game - an all-purpose game, 

czyli uniwersalna gra do powtórek


Ostatnimi czasy nadrabiam zaległości szkoleniowe. Wybrałam EduOktoberfest, gdzie przez cały październik pojawiały się dwa webinary dzienne. Dzięki możliwości uczestniczenia online mogłam wziąć udział w tym wydarzeniu w dogodnym dla siebie czasie. Tematyka była różnorodna, a mnie najbardziej interesowały gry i ich różne wariacje :)The Island Game - an all-purpose game
The Island Game - an all-purpose gamePlansza gry powstała zgodnie z zaleceniami Agnieszki Gajewskiej :) Dała ona zielone światło do modyfikacji gry pt. Goal zaprezentowanej podczas szkolenia.

Jak wykorzystać "The Island Game"?

Gra przeznaczona jest do utrwalania i powtarzania materiału gramatycznego oraz leksykalnego. Ponadto, z powodzeniem wykorzystamy ją do mówienia poprzez przygotowanie pytań i umieszczenie ich na planszy. Jakie inne ćwiczenia wchodzą w grę?

  • tworzenie zdań i opowiadania poprzez budowanie zdań z konkretnymi słówkami, które zostały napisane na karcie,
  • słowotwórstwo - im bliżej wyspy, tym trudniejszy wyraz,
  • tłumaczenia,
  • parafraza zdań,
  • podawanie synonimów lub antonimów do słówek z planszy,
  • wykonywanie zadań wcześniej przygotowanych i umieszczonych np. w kopertach z numerkami (cyfry znajdują się na poszczególnych polach)

Czego potrzebujemy?


Do gry potrzebujemy pionki, zadania na karteczkach lub w kopertach, zalaminowanej planszy (sprawdźmy czy Nasz mazak suchośieralny ściera sie z tej powierzchni.)

"The Island Game" - board (plansza)


The Island Game - an all-purpose game
The Island Game - an all-purpose game
The Island Game - an all-purpose game
The Island Game - an all-purpose game


Plansza jest dwuczęściowa. Wybrałam motyw wakacyjny, bo coś mi się zdaje, że sam widok takiego miejsca jest motywujący do działania :)

Możemy również wykorzystać tylko jedną planszę i dojść do celu wykonując poszczególne zadania. Umieszczamy je bezpośrednio na planszy poprzez napisanie mazakiem suchościeralnym na zalaminowanej planszy.

Na poszczególnych szczebelkach można także napisać cyferki i przygotować z koperty z zadaniami.

Ponadto, trudność zadań może wzrastać wraz ze zbliżaniem się do celu.

Warto jest ustalić zasady zanim zaczniemy grać. Co dzieje się, gdy odpowiedzi zabraknie lub nie będzie w pełni poprawna. Cofamy się, wykonujemy zadanie dodatkowe czy pozostajemy na tym samym miejscu. Od tych reguł zależy ilość zadań / zdań / słówek do przygotowania.


A Wy jak się zapatrujecie na taką grę / pomoc w powtórkach?

Click me to download

POWIĄZANE POSTY:
i wiele innych dostępnych w zakładce games / gry :)Zapraszam na fanpage bloga na Facebooku: English Freak oraz INSTAGRAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz